Tonizuojamės!

Praeitą kartą paminėjome kelias stresą ir nerimą mažinančias medžiagas ir augalus. Gavome ne vieną prašymą apžvelgti nors kelias tonizuojančias priemones, kurias galima būtų vartoti tada, kai reikia šiek tiek daugiau energijos nei įprastai, kai reikia eiti, o kojos mieliau pasiliktų ant minkštos sofos…
Visų pirma, miego, sveikos ir protingos mitybos dar niekas neatšaukė, tad optimali miego trukmė ir sveiko maisto porcija turėtų būti jūsų prioritetas.
Bet kartais būna situacijų, kai papildoma energija yra tikrai reikalinga, pvz., netikėta naktinė kelionė, nebaigti dienos darbai, nuovargis dėl didelio fizinio krūvio, ilgalaikis nuovargis dėl neteisingo gyvenimo būdo ir pan. Be abejo, ilgai trunkančio nuovargio atveju neužmirškite užsukti pas šeimos gydytoją.
Taigi, viena geriausių tonizuojančių ir stimuliuojančių priemonių yra anksčiau minėtas bičių pienelis. Jis suteikia fizinės energijos, bet tuo pat metu ir tausoja organizmo energijos resursus, veikia greitai, jau po pusvalandžio galime pajusti jo teigiamą poveikį, jį galima vartoti ilgai, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių būna toks poreikis. Svarbu yra tai, kad optimali bičių pienelio dozė yra apie 1 gramą natūralaus bičių pienelio arba 300–330 mg liofilizuoto. Tokios dozės yra saugios ir nekeliančios jokio pavojaus, išskyrus įgimtą alergiją bičių produktams.
Eleuterokokas – taip pat jau minėtas ne tik priešstresinių priemonių karalius, bet ir geras draugas mūsų aptariamu atveju – tonizuoja, stimuliuoja, suteikia papildomų jėgų, stiprina atmintį ir imunitetą. Tiek vienas eleuterokokas, tiek jo kombinacijos su kitais augalais ar vitaminais gali išspręsti daug problemų, susijusių su stresu, jėgų trūkumu, laikinu atminties pablogėjimu ir pan. Dažniausiai eleuterokokas yra derinamas su vitaminais, ženšeniu, bičių pikiu ar bičių pieneliu. Dažniausiai tokios kombinacijos yra stipresnės, tad visada galima pasirinkti pagal savo poreikį.
Ženšenio, eleuterokoko ar bičių pienelio tonizuojančiomis, jėgas atgauti padedančiomis savybėmis pasižymi rodiolė. Rodiolė yra įdomus augalas tuo, kad be tonizuojančių savybių ji pasižymi gana stipriu priešdepresiniu poveikiu.
Ne tokiu stipriu tonizuojančiu poveikiu pasižymi peruvinė pipirnė, bet dažnai to pakanka, kad jaustumėmės geriau fiziškai ir emociškai. Ypač tai galima pajausti dirbant fizinį darbą ar sportuojant – jėgų bus tiek, kiek reikės. Be to, peruvinė pipirnė lengvai išsklaido nerimą ir blogą nuotaiką.
Dažnai užmirštamas būna kofermentas Q10. Kofermentas Q10, be daugelio kitų gerų savybių, aprūpina raumenis energija. Tad, dirbdami fizinį darbą, keliaudami ar sportuodami, mes mažiau pavargsime, greičiau atsistatysime, jausime mažesnį raumenų skausmą ir pan. Vartojant profilaktiškai, be jokio konkretaus tikslo, mes jausimės žvalesni ir energingesni. Tik visais atvejais rekomenduojama vartoti ne mažesnes kaip 100 mg kofermento Q10 dozes.
Visada galite pasitarti su mumis, kokiais atvejais kokius produktus vartoti ir kada jų nevartoti.