Japonijoje buvo atliktas mokslinis placebu kontroliuojamas atsitiktinių imčių tyrimas, norint išsiaiškinti, kaip bičių pienelis veikia klimakterinio amžiaus moterų savijautą ir sveikatą.
Tiriamoji bičių pienelio grupė 12 savaičių kasdien vartojo po 800 mg bičių pienelio (paveikto proteaze), o placebo grupė – tik dekstriną.
Rezultatai: buvo stebimi ryškūs skirtumai tarp minėtų dviejų tiriamųjų grupių. Grupėje, kuri vartojo bičių pienelį, nustatyta, kad bičių pienelis lengvina menopauzės simptomus, tokius, kaip nugaros ir juosmens skausmas ir nerimas.
Atkreiptinas dėmesys, kad po 4 savaičių abiejų grupių rezultatai beveik nesiskyrė, vadinasi, norint pasinaudoti šio tyrimo išvadomis ir sau palengvinti nemalonius menopauzės pojūčius, bičių pienelį reikėtų vartoti ne trumpiau trijų mėnesių.
Taip pat verta paminėti, kad 10-hidroksi-2-deceno ir 10-hidroksidekano rūgštys (aktyviosios bičių pienelio medžiagos, apsprendžiančios bičių pienelio aktyvumą) veikia estrogeninius beta receptorius (ERβ), tačiau mažai veikia estrogeninius alfa receptorius (ERα), kurie yra vėžio, pvz., krūties, rizikos veiksnys, todėl bičių pienelis, tyrėjų įsitikinimu, laikomas saugiu alternatyviu sveikatos produktu.
Tačiau, jei kalba jau pasisuko link onkologinių ligų, duosiu patarimą – visada vertėtų tartis su specialistais, tartis, kaip, kas, kur… Pvz., ankstyvosios stadijos duktalinio krūties vėžio atveju ERα raiška yra stipri, o ERβ – silpna, o ankstyvosios stadijos lobulinio krūties vėžio atveju abiejų receptorių raiška yra stipri, nors jau pažengusio lobulinio krūties vėžio atveju vyrauja tik ERα raiška, o ERβ raiška išnyksta.
Prostatos vėžio, kaip ir gerybininės prostatos hiperplazijos, atvejais jau yra kitaip – ERβ aktyvavimas yra, galima sakyti, pageidautinas, nes tokia aktyvacija sukelia antiproliferacinį ir proapoptinį poveikį.
Taigi, iš pateiktos informacijos apie estrogeninius receptorius galima suprasti, kad vienais atvejais bičių pienelis yra pageidaujamas, o kitais – geriau nekišti pirštų.
Plačiau apie bičių pienelį ir menopauzę galima paskaityti čia:
Takashi Asama, Hidenori Matsuzaki, Shinobu Fukushima, Tomoki Tatefuji, Ken Hashimoto, and Takashi Takeda. Royal Jelly Supplementation Improves Menopausal Symptoms Such as Backache, Low Back Pain, and Anxiety in Postmenopausal Japanese Women. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2018, Article ID 4868412, 7 pages, 2018.
Edvardas Kazlauskis, 2019
Nuotrauka: shopify