Dar kartelį apie tauriną

Dažnai klausiate, ką daro viena ar kita medžiaga, vaistažolė ar pan. Klausiate ir apie tauriną.
Taigi, taurinas ramina nervų sistemą, slopina baimę, nerimą, suteikia organizmui galimybių lengviau kovoti su stresu (organizme pastebimai sumažėja streso hormonų kortizolio ir adrenalino), gerina miego kokybę, stiprina motyvaciją. Be to, mažina kraujo spaudimą, gerina širdies raumens darbą, esant širdies nepakankamumui.
Taigi, taurinas veikia absoliučiai priešingai, nei daugelis mano (tam įtakos turi neteisingai susiformavusi nuomonė matant, kad taurinas įeina į energinių gėrimų sudėtį).
Taurinas gerina atmintį, skatina įsiminimą, lėtina pagyvenusių žmonių atminties praradimą, padeda atminties ir elgesio problemų turintiems vaikams susidoroti su kasdienio gyvenimo iššūkiais.
Taurino plazmoje sumažėja tokiais atvejais: depresija, hipertenzija, podagra, nevaisingumas, nutukimas, inkstų problemos ir pan.
Be išvardintų savybių, taurinas dar skatina tulžies gamybą, detoksikuoja organizmą, reguliuoja širdies ritmą, veikia kaip stiprus antioksidantas, lėtinantis organizmo senėjimo procesus, gerina regėjimą ir naudojamas sportuojant.
Štai dėl ko taurinas dedamas į maisto papildus širdžiai, atminčiai, geresnei savijautai.
Taurinas yra saugus (ir vaikams). Dažniausiai vartojama 100–500 mg taurino per dieną, nors optimali dienos dozė – 2–3 gramai per dieną.

© Vaistininkas Edvardas Kazlauskis

2 thoughts on “Dar kartelį apie tauriną

 1. Andrius says:

  Tai kaip su tais energetiniais gėrimais? Ar jie, su sudėtyje esančiu taurinu, tikrai labai blogi? Aš mėgstu savaitgalio rytais išgerti skardinę tokio gėrimo vietoj kavos puodelio.

  • Edvardas Kazlauskis says:

   Energinių gėrimų paskirtis ir yra suteikti energijos tada, kai jos mums dėl vienokių ar kitokių priežasčių trūksta.
   Taurinas yra viena iš saugiausių medžiagų, vartojamų įprastiniame gyvenime.
   O taurinas dedamas į tokios paskirties gėrimus dėl teigiamo poveikio atminčiai ir įsiminimui. Kofeinas kartu su taurinu, veikia stipriau.
   O energiniai gėrimai turi blogą reputaciją tik dėl nesaikingo jų vartojimo.

Parašykite komentarą