Mes jau esame minėję, kad kompanija Soria Natural kartu su kitomis mokslo tyrimo įstaigomis nustatė augalo plačialapės pipirnės, Lepidium latifolium, priešvėžines savybes ir iš jo pagamino atitinkamą preparatą.
Žurnalas „Molecular Carcinogenesis“ paskelbė šių tyrimų medžiagą* apie Lepidium latifolium priešvėžinį aktyvumą ir pagrindinio aktyvaus komponento epitionitrilo 1-ciano-2,3-epitiopropano identifikavimą.
Šiame straipsnyje pateikiami daugiau nei per dešimtmetį atliktų darbų rezultatai. Tyrimus finansavo Soria Natural, o juose dalyvavo Soria Natural Ląstelių kultūrų laboratorijos, Salamankos vėžio tyrimų centro Ispanijoje, Biologinių tyrimų centro ląstelių mirties ir vėžio terapijos laboratorijos (Madridas, Ispanija), Lagunos universiteto (Tenerifė, Ispanija) Antonio González`o Bioorganinės chemijos instituto tyrėjai.
Jų moksliniai tyrimai parodė, kad Lepidium latifolium ekstraktas turi citotoksinį aktyvumą, kitaip tariant, jis gali sunaikinti vėžines ląsteles. Be to, šio augalo sultys pasižymi priešvėžiniu poveikiu. Epitionitrilo 1-ciano-2,3-epitiopropanas (CETP) buvo identifikuotas kaip svarbiausia Lepidium latifolium priešvėžinė medžiaga.
Žemiau – trumpas jau anksčiau minėtas vaizdo įrašas; įraše galite pamatyti Soria Natural tyrimų ir plėtros departamento ląstelių kultūros laboratorijos atliktus du in vitro tyrimus, lyginančius plačialapės pipirnės, Lepidium latifolium, veikliųjų medžiagų poveikį sveikoms ir navikinėms ląstelėms.
*Straipsnio rekvizitai:
Conde‐Rioll M, Gajate C, Fernández JJ, et al. Antitumor activity of Lepidium latifolium and identification of the epithionitrile 1‐cyano‐2,3‐epithiopropane as its major active component. Molecular Carcinogenesis. 2018;57:347–360.
Paruošė Edvardas Kazlauskis, 2019
Nuotrauka iš Soria Natural pateiktos medžiagos